
| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 6.5 mm |
| Width | 4.4 mm |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 20 |
| Height | 1.2 mm |
| Packaging | Reel |
| Thickness | 1 mm |
| Lead Free | Lead Free |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| Min Input Voltage | 5.5 V |
| Output Voltage | 800 mV |
| Output Type | Adjustable |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 3 weeks ago) |
| Quiescent Current | 4.8 mA |
| Max Frequency | 530 kHz |
| Synchronous Rectifier | Yes |
| Output Configuration | Positive |
| Switching Frequency | 480 kHz |
| Max Input Voltage | 65 V |
| Number of Outputs | 1 |
| Duty Cycle | 99 % |
| Clock Sync | No |
| Number of Output Phases | 1 |
| Manufacturer Lifecycle Status | ACTIVE (Last Updated: 3 weeks ago) |
Out of Stock
Distributors
--
Unit Price$--
Ext.Price$--
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
No data | ||
